K-Rauta-hero-banner

K-rauta för Proffs

Att bli företagskund hos K-rauta har många fördelar. Utöver en personlig kontaktperson som lär känna dig och din verksamhet erbjuder vi massvis med tjänster anpassade efter dina behov.

Ekonomifrågor

Telefon: 08-527 379 50
Telefontider: 10-14 helgfria vardagar
foretagskund@k-rauta.se

Eskilstuna

Gruppnummer: 016-541 69 50
Gruppmail: foretag.eskilstuna@k-rauta.se

Säljchef Kristoffer Collin
Mobil: 070-431 09 22
kristoffer.collin@k-rauta.se

Säljare Philip Ekholm
Mobil: 070-455 69 26
philip.ekholm@k-rauta.se

Säljare Mark Karlsson
Telefon: 016-541 69 52
Mobil: 070-455 69 27
mark.karlsson@k-rauta.se

Gävle

Gruppnummer: 026-420 19 50
Gruppmail: foretag.gavle@k-rauta.se

Per Wenngren
Säljare Proffs Telefon: 026-420 19 53
Mobil: 070-431 54 58
per.wenngren@k-rauta.se

David Repenning
Säljare Proffs Tel:026-420 19 52 Mobil: 070-431 54 56
david.repenning@k-rauta.se

Robert Dahlberg
Projektplanerare Telefon: 026-420 19 46
Mobil: 070-431 54 59
robert.dahlberg@k-rauta.se

Halmstad

Gruppnummer: 035-260 29 50
Gruppmejl: foretag.halmstad@k-rauta.se

Tommy Frid
Telefon: 035-260 29 51
Mobil: 070-455 69 36
tommy.frid@k-rauta.se

Anders Hollsten
Telefon: 035-260 29 52
Mobil: 070-455 69 37
anders.hollsten@k-rauta.se

Stockholm, Järfälla

Gruppnummer: 08-588 00 950
Gruppmejl: order.jarfalla@k-rauta.se

Markus Börjesson Barr
Telefon: 08-588 00 957
Mobil: 070-431 09 39
markus.borjesson-barr@k-rauta.se

Daniel Cedergren
Telefon: 08-588 009 52
Mobil: 070-455 69 41
daniel.cedergren@k-rauta.se

Mattias Kyhlström
Telefon: 08-588 009 53
Mobil: 070-455 69 48
mattias.kyhlstrom@k-rauta.se

Jonas Tegnefjord
Telefon: 08-588 009 51
Mobil: 070-455 69 49
jonas.tegnefjord@k-rauta.se

Jönköping

Gruppnummer: 036-291 19 50
Gruppmejl: foretag.jonkoping@k-rauta.se

Rickard Claesson
Säljare Proffs
Mobil: 070-431 54 69
rickard.claesson@k-rauta.se

Adrian Klasson
Säljare Proffs
Mobil: 070-431 54 66
adrian.klasson@k-rauta.se

Thomas Vestman
Säljare Proffs
Mobil: 070-431 54 67
Telfon: 036 29 11 950
thomas.westman@k-rauta.se

Karlstad

Säljchef: Per-Henric Wallerstedt
Telefon: 070-431 54 10
per-henric.wallerstedt@k-rauta.se

Säljare: Johanna Raleby
Telefon: 070-431 54 04
johanna.raleby@k-rauta.se

Stockholm, Kungens Kurva

Gruppnummer: 08-562 269 50
Gruppmejl: foretag.kungenskurva@k-rauta.se

André Guettler
Mobil: 070 431 09 28
andre.guettler@k-rauta.se

Marcin Kaczmarek
Telefon: 08-562 269 52
Mobil: 070-455 69 02
marcin.kaczmarek@k-rauta.se

Kent Eriksson
Mobil: 070-431 09 25
kent.eriksson@k-rauta.se

Linköping

Gruppnummer: 013-25 25 50
Gruppmejl: foretag.linkoping@k-rauta.se

Säljchef PROFFS Pelle Karlsson Telefon: 013-253951 Mobil: 070-4310966 pelle.karlsson@k-rauta.se

Säljare PROFFS Patrik Hellenros Telefon: 013-253952 Mobil: 070-4310996 partik.hellenros@k-rauta.se

Säljare PROFFS Ronny Palm 013-253953 070-4310964 ronny.palm@k-rauta.se

Malmö

Gruppnummer: 040-601 19 50
Gruppmejl: foretag.malmo@k-rauta.se

Adam Andersson
Telefon: 040-601 19 51
Mobil: 070-431 54 46
adam.andersson@k-rauta.se

Carl Wikström
Mobil: 070-443 51 43
Telefon: 040-601 19 53 carl.wikstrom@k-rauta.se

Göteborg, Mölndal

Gruppnummer: 031-67 59 50
Gruppmejl: foretag.molndal@k-rauta.se

Joakim Ivarsson
Telefon: 031-67 59 51
Mobil: 070-431 54 17
joakim.ivarsson@k-rauta.se

Petter Ljungberg
Telefon: 031-67 59 53
Mobil: 070-431 54 14
petter.ljungberg@k-rauta.se

Peter Andersson
Telefon: 031-67 59 52
Mobil: 070-455 69 17
peter.andersson@k-rauta.se

Mikael Thorell
Telefon: 031- 67 59 54
Mobil: 070-431 54 19
mikael.Thorell@k-rauta.se

Sundsvall

Gruppnummer: 060-740 19 50
Gruppmejl: foretag.sundsvall@k-rauta.se

Christian Thörnlund Johansson
Telefon: 060-740 19 52
Mobil: 070-431 54 26
christian.thornlund@k-rauta.se

Kristoffer Sellstedt
Telefon: 060-740 19 51
Mobil: 070-431 54 29
kristoffer.sellstedt@k-rauta.se

Södertälje

Gruppnummer: 08-606 99 50
Gruppmejl: foretag.sodertalje@k-rauta.se

Stockholm, Täby

Gruppnummer: 08-522 929 50
Gruppmejl: foretag.taby@k-rauta.se

Mikael Rolke
Telefon: 08-522 929 53
Mobil: 070-431 54 39
mikael.rolke@k-rauta.se

Magnus Gisleskog
Telefon: 08-522 929 56
Mobil: 070-431 54 36
magnus.gisleskog@k-rauta.se

Alexander Sundelin
Telefon: 08-522 929 57
Mobil: 070-431 54 38
alexander.sundelin@k-rauta.se

Klas Dahlgren
Telefon: 08-522 929 54
Mobil: 070-431 54 99
klas.dahlgren@k-rauta.se

Conny Björnström
Telefon: 08-522 929 51
Mobil: 070-431 54 95
conny.bjornstrom@k-rauta.se

Emma Ellwood
Projektplanerare
Tel: 08-522 929 46
emma.ellwood@k-rauta.se

Umeå

Gruppnummer: 090-200 19 50
Gruppmejl: foretag.umea@k-rauta.se

Lars-Göran Nilsson
Telefon: 090-200 19 51
Mobil: 070-431 54 75
l-g.nilsson@k-rauta.se

Nils Vallgren
Telefon: 090-200 19 53
Mobil: 070-431 54 77
nils.vallgren@k-rauta.se

Rickard Martinsson
Telefon: 090-200 19 52
Mobil: 070-431 54 78
rickard.martinsson@k-rauta.se

Uppsala

Gruppnummer: 018-481 69 50
Gruppmejl: foretag.uppsala@k-rauta.se

Säljchef: Peter Salmela
Mobil: 070-455 69 70
peter.salmela@k-rauta.se

Fredrik Rosén
Telefon: 018-481 69 51
Mobil: 070-455 69 68
fredrik.rosen@k-rauta.se

Mathias Alnesjö
Mobil: 070-455 69 64
mathias.alnesjo@k-rauta.se

Andreas Viksten
Mobil: 070-455 69 71
andreas.viksten@k-rauta.se

Rickard Isaksson
Telefon: 018-481 69 53
Mobil: 070-455 69 67
rickard.isaksson@k-rauta.se

Växjö

Gruppnummer: 0470-78 39 50
Gruppmejl: foretag.vaxjo@k-rauta.se

Andreas Holmberg
Telefon: 0470-78 39 52
Mobil: 070-431 54 86
andreas.holmberg@k-rauta.se

Richard Andersson
Telefon: 0470-78 39 51
Mobil: 070-431 54 85
richard.andersson@k-rauta.se

Tomas Christoffersson
Telefon: 0470-78 39 53
Mobil: 070-431 54 82
tomas.christoffersson@k-rauta.se

Örebro

Gruppnummer: 019-20 79 50
Gruppmejl: foretag.orebro@k-rauta.se

Varuhuschef: Andreas Andersson
Mobil: 070-4310980
andreas.andersson@k-rauta.se

Säljchef: Mathias Schelin
Mobil: 070-431 09 81
mathias.schelin@k-rauta.se

Säljchef inne: Elin Hjalmarsson
Mobil: 070-4310983
elin.hjalmarsson@k-rauta.se

Logistikchef: Ulf Karling
Mobil: 070-4310982
ulf.karling@k-rauta.se

Säljchef ute: Ulf Karling
Mobil: 070-4310982
ulf.karling@k-rauta.se

B2B-chef: Mathias Schelin
Mobil: 070-4310981
mathias.schelin@k-rauta.se

Säljare: Hannes Gilén
Mobil: 070-431 09 84
hannes.gilen@k-rauta.se

Säljare: Robin Kihlström
070-431 09 89
robin.kihlstrom@k-rauta.se

Säljare: Matias Wallgren
Telefon: 019-20 79 52
Mobil: 070-431 09 85
matias.wallgren@k-rauta.se

Projektplanerare: Helene Nilsson
Mobil: 070-431 09 87
helene.nilsson@k-rauta.se

Direktör K-rauta för Proffs

Eric Justemark Marketing Manager B2B Building and technical trade, Sweden Mob. +46704316910 Tel. +46 8 5881 89 00 eric.justermark@k-rauta.se

Regionsäljare Proffs

Anders Hååg
Mobil: 070-455 69 07
anders.haag@k-rauta.se

Daniel Westerholm
Mobil: 070-455 69 45
daniel.westerholm@k-rauta.se

Roger Olsson
Mobil: 070-716 55 05
roger.olsson@k-rauta.se

Richard Brente
Mobil: 070-431 69 36
richard.brente@k-rauta.se